Veliefendi’de ünlü yağmuru

Türk yarışçılığının derbisi olarak bilinen Gazi Koşusu’nun 98’incisi, yaklaşık 25 bin yarışsever tarafından ilgiyle izlendi. 2 bin 400 metre çim pistte koşulan Gazi Koşusu’nu Dragon Flame ile jokey Akın Sözen kazandı. İkinciliği Zızka, üçüncülüğü Borrego elde ederken, Son of Cooger isimli safkan dördüncü sırada yer aldı.

Yarışı hipodrom.com locasından takip eden tanınmış isimler arasında Gizem-Emre Karayel, Yağmur Tanrısevsin, Tuvana Türkay, Ebru Cündübeyoğlu, Dolunay Soysert, Merve Dizdar, Sera Kutlubey, Sera Tokdemir, Doğu Demirkol, Ece Sükan, Ercan Kesal, Aziz Yıldırım ve Talip Öztürk de vardı. Özellikle kadınların şık kıyafetleri ve zarif şapkaları dikkat çekti. Sanat dünyasının ünlü isimleri, Gazi Koşusu öncesi koşulan yarışlarda oynadıkları bahisleri tutturunca büyük sevinç yaşadı.

Ebru Cündübeyoğlu – Dolunay Soysert

Tuvana Türkay – Yağmur Tanrısevsin

Melodi Elbirliler Türkmen – Arda Türkmen

Ece Sükan – Saba Naghsh

Yarışları dürbünle takip eden Merve Dizdar, Gazi Koşusu dahil üç ayrı koşuda kupon tutturdu: “Acemi şansı galiba, hayatımda ilk kez oynadım ve tutturdum!”

Merve Dizdar

Sera Kutlubey

Merdivenlerden düştü

Sera Tokdemir, Gazi Koşusu öncesinde talihsiz bir kaza yaşadı. Merdivenlerden düşen oyuncu bileğini incitti. Ayağı bandaja alınan oyuncu, daha sonra tribüne çıkarak yarışları izledi.

Burcu Kıratlı


Gözlerim doluyor

Tuvana Türkay, “Gazi Koşusu demek, Ulu Önder Atatürk demek. Sanki şu anda buralarda bir yerlerde izliyormuş gibi hissediyorum ve gözlerim doluyor” dedi.

Ezgi Yavuz  – Erman Toroğlu

Serdar Adalı

Ercan Kesal – Doğu Demirkol

Yavuz Bingöl – Nilşah Ağaoğlu

ATÇILARIN BAYRAMI

Tay TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Cantınaz, Gazi Koşusu’nun atçıların bayramı olduğunu söylerken “hipodrom.com” Genel Müdürü Ersin Erdem de “Bizim için çok önemli bir gün. Hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün himayelerinde başlayan bir yarış hem de spor müsabakaları içinde hiç kesintisiz art arda düzenlenen bir yarış olduğu için çok mutluyuz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x