Tijana Boskovic’ten maaş sorusuna Türkiye cevabı!

Eczacıbaşı ile sözleşmesini yenileyen Sırp pasör çaprazı Tijana Boskovic, ülke basınına röportaj verdi. Olimpiyat hedefinden bahseden Boskovic, maaş sorusuna cevap verdi.

Bu sporun tarihindeki en yüksek maaşlı sporcusun. Kadın voleybolunun erkek voleybolundan daha yüksek maaşlar olmasını nasıl değerlendiriyorsun?
“Bence kadın voleybolu Dünya’da daha popüler. Özellikle son 10 yılda milli takımla birlikte Avrupa ve Dünya voleybolunun sahnesinden yer aldığımız için çok mutluyum. Kadın sporunun erkeklerin gölgesinde kaldığına dair bir izlenimim var, Futbol ve basketbolda erkekler çok daha popüler. Ancak bana öyle geliyor ki kadın voleybolcular erkeklerden çok daha fazla maaş alıyor ve bu beni çok mutlu ediyor. Belki yanılıyorumdur çünkü ben Türkiye’deyim ve kadın ligi erkeklerden çok daha iyi. “

-Sırbistan en iyi tenisci Novak Djokovic, en iyi basketbolcu Nikola Jokic’e sahip ama aynı zamanda en iyi voleybolcu Tijana Boskovic’e de sahip.
“Bilemiyorum, güzel sözlerin için teşekkürler. Sporda bu kadar başarılı olmamız etkileyici. Voleybolcu arkadaşlarım dahil herkes bana soruyor bu nasıl mümkün diye. Yani 7 milyonluk bir ülkeden birçok başka branşta birçok başarılı sporcu ve takım var. Gerçekçi gelmiyor ama evet doğru. Bence basitçe spora karşı yetenekliyiz. Kazanma mentalitesine sahip olduğumuzu, inatçılığımızın her zaman işimize yaradığını, bir şeyler yapabileceğimizi ve diğerlerinden aşağı olmadığımızı göstermek istediğimizi spor yoluyla en iyisini ortaya koyduğumuzu düşünüyorum.”

Olimpiyatlarda altından başka bir madalyadan memnun kalır mıydınız?
“Hayır olmam. Artık tatmin olmayacağımı düşünüyorum. Çünkü zaten bir gümüş ve bir bronz madalya kazandık, dolayısıyla hepimizin en çok istediği şey altın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x