Galaxy Z Fold 6’nın yeni ekranı

Samsung’un altıncı nesil Galaxy katlanabilir telefonları yakında piyasaya çıkacak. Daha önceki söylentilere göre, yeni modelin dış ekranı daha geniş olacak, ki bu pek çok kullanıcının başından beri istediği bir özellikti.

Kitap tarzı katlanabilir telefonlar (Z Fold cihazları gibi), kapalıyken ana akım bir akıllı telefon gibi davranmak, açıldığında ise daha büyük bir ekran sunmak üzere tasarlanmıştır. Ancak, Samsung’un iç ekranındaki daha uzun en-boy oranı, dış ekranı önemli ölçüde dar yaparak telefonun kapalıyken bar tipi telefonlar kadar kullanışlı olmasını engelliyor.

Pixel Fold veya OnePlus Open gibi daha geniş en-boy oranına sahip cihazlar, bu farkı belirgin bir şekilde ortaya koyuyor. Bu nedenle, yaklaşmakta olan Galaxy Z Fold 6’da daha geniş bir dış ekranın bulunması, kullanıcı deneyimini önceki Galaxy katlanabilir telefonlara göre önemli ölçüde iyileştirecek ve piyasadaki konumunu güçlendirecek.

ABD merkezli kılıf üreticisi Thinborne, Galaxy Z Fold 6 için ürettiği koruyucu kılıfın bir görüntüsünü paylaştı. Bu görüntüde, telefonun dış ekranının Z Flip 5’e oldukça benzer bir en-boy oranına sahip olduğu görülüyor. Thinborne, bu görüntüyü resmi X (eski adıyla Twitter) hesabından paylaştı.

Daha önce sızdırılan bir görüntü, kapak ekranının sadece birkaç milimetre daha geniş olacağını ve daha keskin köşelere sahip olacağını ima ediyordu. Dikkate değer değişiklik, ekran kenarlarının bu sefer daha simetrik olması.

İç ekran ise 7.6 inç büyüklüğünde katlanabilir AMOLED panel olacak. Ekran boyutu aynı kalsa da en-boy oranı biraz daha geniş olacak şekilde değiştirilecek. Bu nedenle telefon biraz daha kısa ve geniş olacak. Ayrıca telefon, selefine göre 15 gram daha hafif olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x