Fatih Altaylı’dan olaylı derbi yorumu: Utanç verici federasyonun utanç verici başkanı…

Gazeteci Fatih Altaylı, olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe derbisinin ardından federasyondan ve siyasilerden tek bir ses çıkmadığını savunarak, “Utanç verici federasyonun utanç verici başkanı 3 gün boyunca araziye uymuş. Belli ki, kendisini o koltuğa oturtanlardan talimat beklemiş” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili konuştu. Büyükekşi, “Maalesef istemediğimiz olaylarla karşılaştık. İki kulübümüze de geçmiş olsun diyoruz.” dedi.

Altaylı yazısında konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: 

“Trabzon’da hiçbir şey olmadı galiba! Türk futbolunda son yılların en büyük rezaletlerinden biri yaşanmış. Bir facianın eşiğinden dönülmüş. Futbol Federasyonu ortalıkta yok. Utanç verici federasyonun utanç verici başkanı 3 gün boyunca araziye uymuş. Belli ki, kendisini o koltuğa oturtanlardan talimat beklemiş, onların tavrına göre tavır almak kişiliksizliğinin doruğuna çıkmış, olası depremden kurtulmak için yatağın altına saklanmış. Bakmış ki, yukarıdan da hayır yok. Çıkıp “Geçmiş olsun” demekle yetinmiş. Sanki takım otobüsü kaza yapmış da, bu da geçmiş olsun diyor. Bu arada siyasetten de de çıt yok. Ne iktidardan, ne muhalefetten. Her şeyi bilen, her şeye hakim iktidarımız da bu konuda suskun. Aşağı tükürse sakal, yukarı tükürse bıyık. Tam seçim arifesi, sağım Trabzon, solum Fenerbahçe. Ne zamanlama ama değil mi! En iyisi olmamış gibi davranmak, Nasıl olsa unutulur. Öyle değil mi!”

Yazının tamamını okumak için


TIKLAYIN – Olaylı Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrası TFF Başkanı Büyükekşi’den ilk açıklama

TIKLAYIN – Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası saha karıştı: Trabzonspor taraftarı Fenerbahçeli futbolculara saldırdı (VİDEO)
 
TIKLAYIN – Trabzonspor-Fenerbahçe maçının sonunda taraftarlar sahaya girdi
 
TIKLAYIN – Trabzonspor-Fenerbahçe maçının sonunda taraftarlar sahaya indi, futbolcularla saldırganlar birbirine girdi! (GALERİ)
 
TIKLAYIN – İçişleri Bakanı Yerlikaya duyurdu: Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili soruşturma başlatıldı
 
TIKLAYIN – Gençlik ve Spor Bakanı Bak’tan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası yaşananlarla ilgili açıklama
 
TIKLAYIN – TFF’den Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşananlarla ilgili açıklama!
 
TIKLAYIN – Fenerbahçe takım otobüsü stadyumdan ayrıldı
 
TIKLAYIN – Spor yazarları, olaylı Trabzonspor – Fenerbahçe maçını değerlendirdi: Durdurun futbolu artık, inecek var!
 
TIKLAYIN – Fenerbahçeli taraftarlar, olaylı derbi sonrasında İstanbul’a dönen takımlarını coşkuyla karşıladı
 
TIKLAYIN – Fenerbahçe, ligden çekilme gündemiyle 2 Nisan’da olağanüstü genel kurul kararı aldı
 
TIKLAYIN – Ali Koç, Trabzonspor maçından sonra ilk kez konuştu: Gerekirse alt lige düşeceğiz; Süper Lig’e çıkartıp öyle bırakırım
 
TOLGA ŞARDAN YAZDI – Olaylı maç soruşturması: Maskeli taraftarın Almanya’dan geldiği saptandı, Trabzonspor, futbolcular hakkında suç duyurusuna hazırlanıyor
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x